Kirnaičiuose – jubiliejinis kaimo bendruomenių festivalis

Birželio 11 dieną, šeštadienį, Joniškio rajono kaimo bendruomenės dešimtą kartą rinkosi į Kirnaičius – čia vyko jau tradiciniu tapęs jubiliejinis kaimo bendruomenių festivalis „Sportuos jaunystė – stiprės draugystė...“. Jau dešimtus metus vykstanti šventė prasidėjo iškilminga svečių ir kaimo bendruomenių delegacijų eisena, festivalio ugnies įžiebimu ir vėliavos pakėlimu.

Sveikindamas festivalio svečius, Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) pirmininkas ir šventės globėjas Andriejus Stančikas pabrėžė, kad svarbiausi dalykai yra žmogus, šeima, bendruomenė, o tik paskui – valstybė. „Džiaugiuosi už jus, džiaugiuosi, kad esu tarp jūsų. Bendrumo jausmas pažadina viduje slypinčią energiją ir žmonės drauge pasiekia neįtikėtinų dalykų. Bendruomeniškumas liudija, kad mums rūpi mūsų darbas, kolegos ir pasaulis, kuriame dirbame ir gyvename,“ – iškilmingame festivalio atidaryme kalbėjo jo globėjas ŽŪR pirmininkas Andriejus Stančikas.

Festivalio dalyvius sveikino, gerų sporto rezultatų linkėjo ir organizatoriams dėkojo Ministro Pirmininko patarėjas turizmui, jaunimui, migracijai ir investicijoms Justas Pankauskas, Žemės ūkio ministerijos viceministras Saulius Jakimavičius, Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacija „Nemunas” valdybos pirmininkas Kęstutis Levickas, ūkininkas, kultūros mecenatas Ramūnas Karbauskis, Asociacijos Lietuvos kredito unijos valdybos pirmininkas Ramūnas Stonkus, Vyriausybės atstovė Šiaulių apskrityje Asta Jasiūnienė, Joniškio klebonas dekanas Eduardas Semaška, Nacionalinės mokėjimo agentūros atstovė Agnė Neliupšytė, Joniškio vietos veiklos grupės pirmininkė Nijolė Valuckienė ir specialistė Rimantė Misiūnienė, dalyviams ir organizatoriams buvo įteikti Socialinės apsaugos ir darbo ministrės sveikinimai ir padėkos.

Festivalio dalyviams ir svečiams koncertavo Žagarės kultūros centrų saviveiklininkai, sporto centro šokėjos, šokių grupė „Avantiūra“. Taip pat visus linksmino kaimo kapela „Šeduvos bernai“, Vytautas Šiškauskas, grupės „Dar“ ir „Crazy crow“. Festivalį vainikavo ugnies šou, tradicinis laužas bei šventiniai fejerverkai.

Daugiau nuotraukų galite rasti čia.