Žuvienės virimo čempionato dalyvė – Šilutės kredito unijos komanda

Pirmąjį rudens šeštadienį į Šilutės mažųjų laivų uostą rinkosi daugybė svečių, kuriuos viliojo verdamos žuvienės kvapas, katilų alėjoje skambanti samčių muzika bei koncertas – čia vyko tarptautinis žuvies virimo čempionatas. Jau tradiciniu tapusiame čempionate kulinarinius sugebėjimus išbandė ir dėl čempiono žiedo varžėsi Šilutės kredito unijos komanda.

Renginio organizatorius ir vyriausiasis čempionato šefas Marijus Budraitis pasidžiaugė, kad šiemet renginys pritraukė rekordinį dalyvių skaičių – dėl čempiono žiedo rungėsi net 43 komandos, užsimojusios išvirti beveik 3 tonas žuvienės.

„Pasiekėme rekordą, kadangi pirmą kartą bus išvirtas toks milžiniškas kiekis žuvienės – net 2920 litrų. Šilutėje vykstanti čempionatas prigijo ir traukia žmones. Šventę mes rengiame ne dėl to, kad galėtume sau užsidėti „kryžiuką“, o todėl, kad mums šis čempionatas yra iš tiesų įdomus ir svarbus. Daliai komandų, kurios į Šilutę atvyksta kasmet, šis čempionatas tapęs kone gyvenimo būdu. Tai tarsi savotiškas Vudstoko festivalis po žuvienės ženklu“, - juokavo renginio iniciatorius M. Budraitis.

Žuvies virimo čempionate svečiavosi ir asociacijos Lietuvos kredito unijos (ALKU) valdybos pirmininkas Ramūnas Stonkus, kurio nuomone, tokie renginiai yra puikus bendradarbiavimo pavyzdys, sukviečiantis švente pasidžiaugti ne tik Šilutės, bet ir aplinkinių regionų gyventojus.  

Tarptautinis žuvienės virimo čempionatas Šilutėje vyksta jau aštuntus metus iš eilės. Komisijos išrinkta geriausia žuvienė gauna Šilutės rajono savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio įsteigtą prizą - žuvienės virimo čempiono žiedą, tačiau šiais metais pirmą kartą bus apdovanojama ir daugiausiai žuvienės išvirusi komanda. Šiemet žuvienės virimo čempionate varžėsi komandos iš Lietuvos, sulaukta komandų iš Turkijos, Lenkijos, Latvijos, Ukrainos ir Rusijos.