Sedos miestą papuošė margaspalvių jurginų kompozicijos

„Jei nuotaika pagedo, atvažiuokite į Sedą“ – tokiu šūkiu rugsėjo 10 dieną sekmadienį į Sedoje esančią A. Baranausko aikštę sediečiai ir svečiai buvo sukviesti į tradicinę jurginų šventę „Sedos jurginas“. Gyventojai, bendruomenių ir įstaigų nariai buvo kviečiami kurti įvairiausias kompozicijas iš jurginų žiedų. Šventėje dalyvavusi Sedos kredito unijos vadovė Rima Danilevičienė su kolegėmis iš jurginų žiedų sukūrė euro simbolio kompoziciją.  

Šventės sumanytojas – Mažeikių rajono savivaldybės Sedos kultūros centro direktorius Gintautas Griškėnas – džiaugėsi, kad Seda yra jurginų sostinė, o ši gėlė, gausiai auginama sediškių, tarsi miesto simbolis.

Taip pat G. Griškėnas priminė, kad praėjusiais metais gėlių kompozicija „Žiedų žiedas“ buvo sukurta iš 39 687 jurginų žiedų, kuri pripažinta rekordine.

Šventėje dalyvausi Mažeikių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Irena Macijauskienė sveikino renginio dalyvius, padėkojo šventės organizatoriams už kuriamą grožį ir Mažeikių krašto garsinimą. Simbolinės padėkos dovanos buvo įteiktos Sedos kultūros centrui ir jurginų augintojams Irenai ir Vaclovui Akavickams.

 Šventės metu sediškius linksmino liaudiškos muzikos kapelos „Bartuva“, „Virventa“, „Linksmuolee“, folkloro kolektyvas – „Rėmolee“, „Sedos romansas“, „Rėmoliokaa“, orkestras – „Griaustinis“ ir „Saulės“, „Mitrulio“ šokėjai. Šventę paįvairino grupė „Antena“ ir estrados atlikėjas iš Latvijos Lauris Reinikis.