Parodoje „Sprendimų ratas 2016“ – kredito unijų atstovų finansinės konsultacijos

Spalio 6-8 dienomis Aleksandro Stulginskio universitete (ASU) šurmuliuoja miško, medžioklės, žūklės ir gyvulininkystės paroda „Sprendimų ratas 2016“. Parodoje dalyvaujančių kredito unijų, Asociacijos Lietuvos kredito unijos (ALKU), Lietuvos centrinės kredito unijos (LCKU) atstovai konsultuoja lankytojus, besidominčius verslo, žemės ūkio ar vartojimo paskolų finansavimo klausimais.

Tris dienas parodos lankytojai turi progą ne tik gauti atsakymus į jiems rūpimus klausimus, bet ir gyvai pabendrauti su kredito unijų atstovais. Parodoje dalyvauja Gyventojų ir smulkaus verslo kredito unijos, Akademinės kredito unijos, kredito unijos „Prienų taupa“, Raseinių kredito unijos ir Kėdainių krašto kredito unijos vadovai ir atstovai.

Ketvirtadienį iškilmingą parodos pradžią paskelbė parodos šeimininkas Aleksandro Stulginskio universiteto rektorius prof. dr. Antanas Maziliauskas, kuris pirmiausia dėkojo svečiams, lankytojams, atvykusiems į parodą. Ypač rektorius pasidžiaugė į parodą atvykusia delegacija iš Kinijos. Sveikinimo žodį tarti buvo pakviestas Lietuvos Respublikos aplinkos viceministras Linas Jonauskas, kuris džiaugėsi tokiu dalyvių gausumu ir linkėjo, kad ši rudens paroda vis plėstųsi ir savo apimtimi aplenktų pavasarį vykstančią parodą.

Pasveikinti parodos dalyvių ir svečių pakviestas Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas, Seimo narys Bronius Bradauskas, taip pat sveikinimo žodį tarė Generalinis miškų urėdas dr. Rimantas Prūsaitis, Kauno rajono meras Valerijus Makūnas, bendrovės „East West Agro“ vadovas Gediminas Kvietkauskas.

Ši rudens paroda organizuojama jau devintąjį kartą, kurios tematiką šiemet papildė žūklė. Organizatoriai skelbia, kad parodoje dalyvauja daugiau kaip 100 įmonių, įvairių asociacijų, organizacijų, per 200 augintojų, gamintojų ir tautodailininkų ne tik iš visos Lietuvos, bet ir iš Latvijos, Lenkijos, Estijos, Baltarusijos, Norvegijos, Suomijos.

Antrame paviljone lankytojai kviečiami pirmą kartą aplankyti socialinio verslo ekspoziciją, skirtą pristatyti Lietuvos kaimo socialinio verslo laimėjimus. Trečiame paviljone – gyvūnų ekspozicija, kur galima pasigrožėti dekoratyviniais paukščiais, kailiniais žvėreliais, triušiais, avimis, alpakomis, poniais ir net žirgais.

Šviečiamojoje programoje, kurioje suplanuota daugiau nei 20 seminarų, lankytojai galės sužinoti, kokie pastatai yra energetiškai efektyvūs, kokios beržų sulos išgavimo galimybės, kokios taikomos technologijos brandinant laukių gyvulių mėsą ir daugybę kitų vertingų patarimų įvairiausiomis temomis.

Kiekvieną rudenį Aleksandro Stulginskio universitetas tampa traukos centru, kuriame vyksta paroda „Sprendimų ratas 2016“. Parodos tikslas – padėti Lietuvos žmonėms susipažinti su besikeičiančia aplinka, pristatyti pažangias aplinkosaugos idėjas, supažindinti su miškininkystės, medžioklės, žūklės, gyvulininkystės ir aplinkos tvarkymo naujovėmis.