Lietuvos bankas nustatė maksimalią būtiniausių mokėjimo paslaugų krepšelio kainą

Lietuvos bankas patvirtino būtiniausių mokėjimo paslaugų krepšelio maksimalią kainą. Nuo kitų metų vasario 1 d. bankai ir kredito unijos privalės suteikti galimybę būtiniausias mokėjimo paslaugas gauti už 1,5 Eur, o nepasiturintiems gyventojams – 0,75 Eur per mėnesį mokestį. Tokia kaina nustatyta pagal Lietuvos banko patvirtintą metodiką, informuoja Lietuvos bankas.

„Lietuvos banko valdyba įgyvendino Mokėjimo įstatymą ir nustatė būtiniausių mokėjimo paslaugų krepšelį, kuris apima visą eilę mokėjimo paslaugų. Pati krepšelio koncepcija, manau, yra nauda. Vien prasidėjusios diskusijos stumtelėjo visus dalyvius nueiti prie panašaus krepšelio modelio, kartu įtvirtinant tam tikrą abonentinį mokestį. Matome bankai vienas po kito pradėjo keisti kainodaros politiką. Tokios kainodaros daug palankesnės nei buvo iki šiol“, – spaudos konferencijoje teigė Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.

V. Vasiliausko nuomone, šių pokyčių tikslas – didesnis paslaugų prieinamumas, o tai reiškia didesnį el. pinigų ir atsiskaitymų srautą. Dėl to laimės visi, tarp jų ir bankai. Lietuvos banko valdybos pirmininkas įsitikinęs, kad dėl prieinamos būtiniausių paslaugų krepšelio kainos nekils kitos bankų teikiamos paslaugų kainos.

Į Lietuvos banko patvirtintą pagrindinės mokėjimo sąskaitos krepšelio sudėtį įtrauktos būtiniausios paslaugos, kurios kas mėnesį būtų teikiamos be papildomų mokesčių, yra tokios:

• sąskaitos atidarymas;

• el. bankininkystė, sąskaitos valdymo ir saugi prisijungimo prie jos priemonė (kodų kortelė su SMS žinutėmis, kodų generatorius ir pan.);

• neribotas gautų mokėjimų eurais įskaitymas;

• neribotas grynųjų pinigų įmokėjimas kredito įstaigos parinktu būdu;

• mokėjimo kortelė ir mokėjimo operacijos kortele;

• ne mažiau kaip 10 bet kokių pervedimų eurais internetu kas mėnesį, įskaitant įmokas, e. sąskaitų apmokėjimą, pervedimus įstaigos viduje ir į kitus mokėjimo paslaugų teikėjus, tiesioginio debeto operacijas;

• grynųjų pinigų išmokėjimas – ne mažiau kaip 550 Eur per mėnesį banko bankomatų tinkle ar kredito unijos parinktu būdu.

Taip pat tikimasi, kad ateityje bankai sujungs bankomatus į bendrą tinklą, o pagrindinės mokėjimo sąskaitos krepšeliu besinaudojantys vartotojai numatytą sumą galės išsigryninti be papildomų mokesčių bet kuriame bankomate Lietuvoje.

 „Ateityje manome, kad galėtų būti vienas bankomatų tinklas, kuris sumažintų išlaidas ir padidintų kaštų efektyvumą. Bankai šiuo metu svarsto šį klausimą ir mes susitarėme, kad prie tolimesnio svarstymo bus grįžtama kitų metų birželio mėnesį. Mūsų mintis – vienas tinklas. Apskritai, kuo daugiau bus vieningų, harmonizuotų, infrastruktūrinių sprendimų Lietuvoje, tuo visiems bus geriau“, – įsitikinęs V. Vasiliauskas.

Atkreipiame dėmesį, kad nustatyta krepšelio kainos viršutinė riba galios iki 2017 m. pabaigos ir kasmet bus peržiūrima atsižvelgiant į vidutinį gyventojui tenkančių vartojimo išlaidų kitimą.