Smulkiajam verslui Lietuvoje – vis didesnės finansavimo galimybės

 

Lietuvoje didžiąją dalį verslo sudaro mažos ir vidutinės įmonės. Todėl smulkaus ir vidutinio verslo vystymo skatinimas ir finansavimas yra bene vieni svarbiausių Lietuvos ūkio ekonominės plėtros uždavinių. Sausio 26 d. Lietuvos centrinė kredito unija (LCKU) kartu su Latvijos kaimo verslo konsultavimo ir mokymų centru organizavo seminarą, kurio metu pristatytas „Baltic Local Capital“ projektas bei smulkaus ir vidutinio verslo finansavimo galimybės Lietuvoje.

Sveikindamas svečius iš Latvijos ir Švedijos bei seminaro dalyvius, LCKU valdybos pirmininkas Fortunatas Dirginčius pasidžiaugė, kad smulkaus verslo finansavimas sulaukia vis daugiau galimybių, o inovacijos ir technologijos padeda verslui tapti varančiąja jėga. LCKU vadovas pradėjo seminarą linkėdamas visiems ieškoti, atrasti, kurti ir priimti tinkamus sprendimus ne tik sau, bet ir bendruomenei, kurioje dirbama.

Pradėdamas seminarą ir pristatydamas smulkaus ir vidutinio verslo nuosavo kapitalo schemą, verslinininkas ir Local Capital įkūrėjas Leonidas Padazakos akcentavo, kad šiame sektoriuje svarbus vaidmuo atitenka kredito unijoms. „Jūsų pagrindinis instrumentas – paskola. Vargu, ar bankai imsis rizikos kredituoti smulkųjį verslą, o kredito unijos yra vienas iš šaltinių. Esame sukūrę internetinę platformą, kuria naudojantis mažos, vidutinės įmonės gali gauti finansavimą“, – kalbėjo L. Padazakos.

Projekto „Verslumo skatinimas“ vadovė Jūratė Tamošaitytė seminaro dalyviams pristatė LKU kredito unijų grupės vykdomą projektą „Verslumo skatinimas 2014-2020“, kuris jau nuo 2016 m. IV ketvirčio kredituoja jauną verslą. „Dalyvauti projekte gali Lietuvoje įregistruotos, bet ne ilgiau kaip vienerius metus veikiančios labai mažos ir mažos įmonės. Taip pat fiziniai asmenys, dirbantys pagal verslo liudijimą arba užsiimantys individualia veikla. Gauti finansavimą gali fiziniai asmenys, norintys pradėti verslą“, – akcentavo projekto „Verslumo skatinimas“ vadovė J. Tamošaitytė.

Įgyvendinamu projektu siekiama padėti fiziniams asmenims arba labai mažoms ir mažoms įmonėms pradėti ir vystyti neseniai pradėtą verslą, taip pat socialinėms įmonėms plėtoti savo verslą teikiant ne tik paskolas iki 25 tūkst. eurų, bet ir konsultacijas. Šiuo metu paskolas teikia LKU grupei priklausanti 41 kredito unija, apimanti visas apskritis Lietuvoje.

Organizuotame seminare dalyvavo Lietuvos kredito unijų, verslo konsultacijų centrų, smulkaus ir vidutinio verslo, kaimo bendruomenių, vietos veiklos grupių atstovai. Renginio dalyviai diskutavo, kėlė jiems rūpimus klausimus, todėl tikimasi, kad esminiai projekto „Baltic Local Capital“ tikslai didinti nedidelių, bet inovatyvių įmonių skaičių, padėti nedidelėms įmonėms įsitvirtinti rinkoje užtikrinant paramą bei investuotojų kuriamas finansines sąlygas bei stiprinti Baltijos regiono bendruomenes plėtojant socialinius santykius bus įgyvendinti.