Birželis 2019

Birželio 8 d. vyko Lietuvos žemės ūkio kooperatyvų vasaros suvažiavimas, kuriame dalyvavo per 400 dalyvių. Asociacijos Lietuvos kredito unijos valdybos pirmininkė Daiva Kuršelytė buvo kviesta tarti sveikinimo žodį, pabendrauti su skirtingų rajonų kooperuotais žemdirbiais bei reprezentuoti LKU kredito unijų judėjimą.

Stichinė sausra paskelbta jau trijose savivaldybėse. Pasak ūkininkų, sunaikinta beveik ketvirtadalis derliaus, o daug kur galvijai nė nevedami į laukus – žolė išdegusi, karvėms nėra ko ėsti. Sinoptikai gerų naujienų neturi. Kas gi laukia Lietuvos – interviu su žemės ūkio ministru Giedriumi Surpliu laidoje „Dienos komentaras“.

2019 m. pirmojo ketvirčio pabaigoje 64 Lietuvoje veikusių kredito unijų turtas sudarė 707,1 mln. Eur, arba 2,5 proc. bankų sektoriaus turto (prieš metus – 2,6 %). Jis sumažėjo 4,6 proc., palyginti su 2018 m. analogišku laikotarpiu, iš esmės dėl didžiausios kredito unijos pertvarkymo į specializuotą banką (tai pašalinus sektoriaus turto augimas sudarytų apie 2,5 %). 2019 m. pirmąjį ketvirtį kredito unijų sektoriaus veiklos rezultatas buvo 0,7 mln.

2019 m. birželio 6 d., Vilnius. Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad šiais metais daliai ūkininkų, atsižvelgiant į jų vykdomą žemės ūkio veiklą, skiriamas papildomas lengvatiniu akcizų tarifu apmokestinamo, žymėto gazolio (dyzelinių degalų) kiekis. Papildomai žymėtų degalų iki birželio 30 d. galės įsigyti apie 110 tūkst. šalies ūkininkų. Apie tai jie informuoti pranešimais Mano VMI.