Spalis 2016

Lietuvos bankas patvirtino būtiniausių mokėjimo paslaugų krepšelio maksimalią kainą. Nuo kitų metų vasario 1 d. bankai ir kredito unijos privalės suteikti galimybę būtiniausias mokėjimo paslaugas gauti už 1,5 Eur, o nepasiturintiems gyventojams – 0,75 Eur per mėnesį mokestį. Tokia kaina nustatyta pagal Lietuvos banko patvirtintą metodiką, informuoja Lietuvos bankas.

Jau penktus metus Lietuvos bankas kviečia gyventojus į nemokamus seminarus apie atsakingą asmeninių finansų valdymą. Lapkritį ir gruodį Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje organizuojamų seminarų metu finansų ekspertai pasidalins žiniomis, kaip efektyviai valdyti asmeninius finansus, ką svarbu žinoti skolinantis būstui įsigyti, kodėl savo pensija geriausia pasirūpinti pačiam, kaip reaguoti į naujausias finansines paslaugas: pasitikėti jomis ar jų bijoti, skelbiama Lietuvos banko pranešime.

Ketvirtadienį, spalio 20-ąją, viso pasaulio kredito unijos vieningai šventė Tarptautinę kredito unijų dieną. Šią dieną kredito unijų sektorius stengiasi atkreipti visuomenės dėmesį ir akcentuoti finansinių institucijų veiklos svarbą. Seimui pritarus kredito unijų reformai, kredito unijos žengia į pereinamąjį laikotarpį, padėsiantį stabilizuoti visą sektoriaus veiklą.

Spalio pradžioje susipažinti su Vokietijos kooperatinių bankų modeliu vyko devynių žmonių  Šilutės kredito unijos delegacija: stebėtojų tarybos, valdybos, paskolų komiteto nariai bei unijos darbuotojai, atsakingi už plėtrą ir rizikos valdymą. Kelionės tikslas – palyginti skirtingose šalyse veikiančias panašias finansines institucijas, nes Vokietijos kooperatiniai bankai – tai mūsų kredito unijų atitikmuo.  

Siekdama įgyvendinti kooperacijos principus ir atsakingai reprezentuoti kredito unijų veiklą, Asociacija Lietuvos kredito unijos (ALKU) prašė Žemės ūkio rūmų (Rūmai) Tarybos priimti ALKU į narius. Spalio 11 dieną Rūmuose įvyko tarybos posėdis, kuriame buvo svarstytas ir naujo nario į Rūmų bendruomenę priėmimo klausimas. Rūmų tarybos nariai vienbalsiai pritarė asociacijos narystei, ALKU tapo 49-ąja Rūmų nare.

Spalio 6-8 dienomis Aleksandro Stulginskio universitete (ASU) šurmuliuoja miško, medžioklės, žūklės ir gyvulininkystės paroda „Sprendimų ratas 2016“. Parodoje dalyvaujančių kredito unijų, Asociacijos Lietuvos kredito unijos (ALKU), Lietuvos centrinės kredito unijos (LCKU) atstovai konsultuoja lankytojus, besidominčius verslo, žemės ūkio ar vartojimo paskolų finansavimo klausimais.