Rugsėjis 2016

Kooperacijos sąvoka apima ne vien tik įprastą žemės ūkio kooperatyvų veiklą. Kooperuotis gali ne tik ūkininkai, bet ir skirtingą veiklą vykdančios įmonės, fiziniai asmenys ar nevyriausybinės organizacijos, besidominčios naujomis galimybėmis savo verslui plėtoti. Lietuvoje veikiančių kooperatyvų ir šia veikla besidomintys atstovai rugsėjo 27 dieną Žemės ūkio rūmuose organizuotoje konferencijoje „Gerosios kooperacijos patirties sklaida“ aptarė kooperacijos tendencijas ir jos plėtros galimybes.

Antradienio popietę šventinis bruzdesys nuvilnijo per Rusnę – rusniškiai ir Šilutės kredito unijos vadovai susirinko paminėti Rusnės nutolusios kasos įkūrimo 10-metį.

Šilutės KU Rusnės nutolusios kasos kasininkei Audrai Budginienei tą dieną teko daug jos vadovų ir rusniškių padėkos žodžių, gėlių. Pasak Šilutės kredito unijos valdybos pirmininkės Genovaitės Kimbrienės, kad nusipelnytum tiek pagarbos, reikia dirbti taip, jog žmonės tave pamiltų.

Dirbs, kol bus bent trys klientai

Lietuvos banko valdyba pripažino kredito uniją „Amber“ nemokia ir visam laikui atšaukė jos veiklos licenciją. Pagal turto dydį 2016 m.  kredito unija „Amber“ užėmė 3 proc. visos kredito unijų rinkos. Nuspręsta kreiptis į Vilniaus apygardos teismą dėl bankroto bylos iškėlimo šiai kredito unijai, skelbiama Lietuvos banko pranešime spaudai.

„Jei nuotaika pagedo, atvažiuokite į Sedą“ – tokiu šūkiu rugsėjo 10 dieną sekmadienį į Sedoje esančią A. Baranausko aikštę sediečiai ir svečiai buvo sukviesti į tradicinę jurginų šventę „Sedos jurginas“. Gyventojai, bendruomenių ir įstaigų nariai buvo kviečiami kurti įvairiausias kompozicijas iš jurginų žiedų. Šventėje dalyvavusi Sedos kredito unijos vadovė Rima Danilevičienė su kolegėmis iš jurginų žiedų sukūrė euro simbolio kompoziciją.  

Lietuvos bankui įvedus griežtesnius Vartojimo kredito įstatymo reikalavimus, kredito davėjai ėmėsi apdairiau vertinti klientų mokumą, kuris laikomas viena iš įsiskolinimo priežasčių. Pirmąjį šių metų pusmetį Lietuvoje bendras suteiktų greitųjų kreditų skaičius sumažėjo 68,7 proc., o išduotų kreditų suma smuko perpus – iki 65 mln. eurų. Pastebima, kad sumažėjo vėluojamų grąžinti kreditų skaičius.

Pirmąjį rudens šeštadienį į Šilutės mažųjų laivų uostą rinkosi daugybė svečių, kuriuos viliojo verdamos žuvienės kvapas, katilų alėjoje skambanti samčių muzika bei koncertas – čia vyko tarptautinis žuvies virimo čempionatas. Jau tradiciniu tapusiame čempionate kulinarinius sugebėjimus išbandė ir dėl čempiono žiedo varžėsi Šilutės kredito unijos komanda.