Rugpjūtis 2016

 

          Asociacija Lietuvos kredito unijos (ALKU) bendradarbiauja su Prienų ir Biršto laikraščio ,,Krašto vitrina" laikraščio redakcija. ,,Krašto vitrina" naujienų portale dalijasi ALKU naujienomis ir kita svarbia informacija, susijusia su kredito unijų veikla. Džiaugiamės turėdami tokių partnerių, kurie padeda įgyvendinti mūsų vykdomą komunikacijos strategiją. 

Asociacija Lietuvos kredito unijos (ALKU) įgyvendina bendrą ES ir JT projektą su Alternative Internationale de Dezvoltare  Republic of Moldova. Lietuvoje svečiavosi Moldovos Respublikos verslui atstovaujančių organizacijų vadovai. Pagrindinis vizito tikslas – susipažinti su Lietuvos verslą ir žemės ūkį atstovaujančiomis  organizacijomis ir jų vadovais bei perimti Lietuvos gerąją praktiką, pasidalinti patirtimi.

Pagrindiniai svečių lūkesčiai:

2016 m. antrąjį ketvirtį kredito unijų paskolų portfelis išaugo dešimtadaliu lyginant su pirmuoju šių metų ketvirčiu. Pažymima, kad antrąjį ketvirtį fiziniams asmenims suteiktos paskolos padidėjo 27,3 mln. Eur, o tai lėmė spartų paskolų portfelio augimą. Kaip skelbiama Lietuvos banko pranešime, aktyviausiai fizinius asmenis kreditavo 9 kredito unijos, suteikusios vartojimo paskolas, taip pat būstui, žemės ūkiui, nekilnojamajam ir kilnojamajam turtui įsigyti.

Vos keletą sekundžių truksiantys mokėjimai leis akimirksniu pervesti pinigus ir atvers naujas galimybes atsiskaitant prekybos centre, už pristatymą į namus, turguje bei kitose prekybos vietose. Siekdamas, kad Lietuvos gyventojus ir verslo atstovus greičiau pasiektų nauji, patogūs, pažangūs bei patikimi mokėjimo būdai, Lietuvos bankas ketvirtadienį suorganizavo susitikimą ir aptarė momentinių mokėjimų galimybes rinkos dalyviams.

Siekiant skatinti kooperacijos plėtros galimybes Lietuvoje, Lietuvos Respublikos Seimo Kaimo reikalų komiteto iniciatyva rugpjūčio 24 dieną organizuotas pasitarimas dėl įstatymų projektų, skirtų kooperacijai žemės ūkio sektoriuje skatinti. Tai labai svarbu smulkiems ir vidutiniams ūkiams, kurie nesikooperuodami nepasieks veiklos efektyvumo, o jų veikla rinkos sąlygomis neturės perspektyvų.

Jau 19 metus sėkmingai veikianti kredito unija „Germanto lobis“ džiaugiasi pasiektais rezultatais. Pagal narių skaičių ši unija yra trečia, šiuo metu vienijanti 7150 narių. Surengtoje spaudos konferencijoje administracijos vadovas, valdybos pirmininkas Vytautas Barsteiga ir biuro aptarnavimo ir komunikacijos specialistė Erika Perskaudienė pristatė pusmečio rezultatus bei aptarė antro pusmečio planus.