Lapkritis 2014

Asociacija Lietuvos kredito unijos siūlo į naują kredito unijų veiklos modelį įtraukti Vokietijoje išmoktas kooperatinių kredito įstaigų reformos pamokas. Galimos Lietuvos kredito unijų naujo modelio gairės yra pristatomos 63 unijų atstovams regioninėse diskusijose „Kredito unijų reforma: kokį kelią rinktis?“. Regioninių diskusijų ciklą inicijavo Asociacija Lietuvos kredito unijos ir Lietuvos centrinė kredito unija.

Asociacija Lietuvos kredito unijos (ALKU) ir Lietuvos centrinė kredito unija (LCKU) kviečia 63 kredito unijų valdybos, stebėtojų tarybos narius ir administracijos vadovus į diskusijų ciklą „Kredito unijų reforma: kokį kelią rinktis?“. Renginių metu dalyvaus Lietuvos banko atstovai, kurie pristatys savo siūlomų kredito unijų reformų kryptį. Į diskusijas taip pat aktyviai įsitrauks LCKU ir ALKU atstovai.

Zenonas Anušauskas, Alytaus kredito unijos vadovas, pastarajai vadovauja jau dešimtmetį. Lygiai prieš tiek pat metų jis vykdė ir tarptautinį socialinį projektą, padedantį skurdžiai gyvenančioms kaimo šeimoms ir skatinantį padėti vieni kitiems. Kadaise Z. Anušauskas buvo vienas pirmųjų ūkininkų krašte, susipažinęs su tarptautinio  projekto „Heifer Project International“ idėja, sumanė pabandyti ją įgyvendinti ir Lietuvoje.